fbpx
  • Sprzedaż kostki brukowej
  • Sprzedaż ogrodzeń łupanych, betonowych
  • Sprzedaż galaneterii betonowej-palisady, obrzeża
fb
Blog
Wybór kostki brukowej – Na co zwrócić uwagę przy tak dużym wyborze.
29 grudnia, 2021

Wybór kostki brukowej – Na co zwrócić uwagę przy tak dużym wyborze.

Jak wiemy jest to jedna z najważniejszych decyzji przy planowaniu aranżacji ogrodu i przestrzeni wokół domu. Obecnie na rynku jest tak duży wybór kolorów, struktur i modeli kostki brukowej, że powstaje pytanie jaką wybrać najlepiej.
Postaramy się podpowiedzieć, na co warto zwracać uwagę przy wyborze kostki brukowej.

Zwróć uwagę na poniżej wskazane kryteria. Pozwolą one zdefiniować produkt, który będzie optymalnym rozwiązaniem dla przydomowej przestrzeni i ustrzegą przed błędami zakupowymi.

1.Jakość.

Jak wiemy kostkę brukową kupujemy na lata dlatego powinniśmy poszukiwać produktów, których jakość nie budzi zastrzeżeń. Bruk powinien być produkowany zgodnie z normą europejską PN-EN 1338.
Warto sprawdzić czy producent, którego wyroby nas zainteresowały, deklaruje spełnienie założonych norm. Dostajemy wtedy gwarancję na to, że do wytworzenia produktów użyto wysokiej jakości materiałów, jak kruszywa czy barwniki oraz, że posiadają one odpowiednie parametry użytkowe.

2.Grubość.

Jeden z najważniejszych, jak nie najważniejszy wyznacznik wyboru kostki brukowej. Grubość kostki jest uzależniona od charakteru użytkowania przestrzeni. Im większy nacisk będzie wywierany na nawierzchnię kostki, tym grubsza powinna być wybrana. Dla ścieżek ogrodowych czy tarasów wystarczające będą kostki o grubości 4 cm.

Przy nawierzchniach pod ruch kołowy, jak podjazd czy przydomowe parkingi należy wybrać grubość 6 cm. W przypadku nacisku samochodów ciężarowych oraz dużego natężenia ruchu materiał musiał mieć grubość co najmniej 8 cm.

3.Kształt.

Kształt kostki brukowej dobieramy do sposobu aranżacji przestrzeni, który chcemy zastosować. Na dużych, jednolitych powierzchniach oraz tarasach dobrze prezentują się produkty o większych formatach. Do wąskich ścieżek wybieramy kostki o mniejszych wymiarach.

Jeżeli chcemy uzyskać efektowne okrągłe dekoracje czy zbudować kręte ścieżki, pomocne będą drobne kostki o trapezowym kształcie.

4.Styl/design

Przy doborze kostki decyduje oczywiście jej wygląd. Poza osobistym gustem i oceną estetyczną, warto zwrócić uwagę, aby styl i wzornictwo kostki był spójny z pozostałymi elementami naszego domu i jego otoczenia. Wnętrze, budynek oraz ogród powinny jednolitą stylistycznie całość.

5.Kolorystyka.

Kolorystykę kostki wybieramy biorąc pod uwagę dwa aspekty.
Po pierwsze estetyka – kolor powinien być atrakcyjny oraz pasować do nieruchomości.
Po drugie warto zwrócić uwagę na użyteczność. Jeżeli kostka w danych miejscach jest narażona na większe zabrudzenia, warto wybrać kolor ciemniejszy lub w melanżu- łączący dwie barwy i odcienie.

Cena.

Kostkę brukową dobieramy do posiadanego budżetu, to wiemy! Pamiętajmy jednak, aby nie poszukiwać najtańszych produktów ponieważ taka kostka ma służyć na długie lata.

Marka.

Wybierając kostkę brukową, warto zwrócić uwagę na jej markę. Choć nie znajdziemy logo na produkcie, to jest on gwarancja jakości, oraz solidnego wykonania. Pamiętaj, że za marką idą usługi dodatkowe takie jak, fachowe doradztwo, wykonanie projektu czy usługa brukarska

Mam nadzieję, że byliśmy pomocni. Nasza firma zajmuje się sprzedażą kostki brukowej już od wielu lat, dlatego wiemy jak dużo jest na rynku produktów o niskiej jakości. Jeśli potrzebujesz produktów Premium-najlepszej jakości, zapraszamy do nas! Służymy pomocą.