fbpx
  • Sprzedaż kostki brukowej
  • Sprzedaż ogrodzeń łupanych, betonowych
  • Sprzedaż galaneterii betonowej-palisady, obrzeża
fb
Blog
Palisady i ich szerokie zastosowanie
17 marca, 2022

Zastosowanie i rodzaje palisad – najbardziej popularne rodzaje palisad to palisady betonowe,  jednakże powinniśmy wymienić jeszcze palisady: drewniane, plastikowe oraz palisady kamienne.

Dlaczego palisady betonowe są tak częstym wyborem ? Ponieważ  przede wszystkim charakteryzuje je : trwałość i odporność na uszkodzenia, wielka możliwości zastosowania, ponieważ może ona przybierać i tworzyć różne formy. Dobra cena palisad betonowych również je wyróżnia, ponieważ często jest niższa w porównaniu z cenami palisad kamiennych.

Zastosowanie palisad betonowych. Oczywiście po za podstawowym zastosowaniem przy oddzielaniu kostki brukowej od trawnika, świetnie sprawdzają się one przy urządzaniu skalników, rabat, czy ogrodów skalnych. Ze względu na różne kształty i kolory możemy dość łatwo skomponować z nich ładne obramowanie dla naszych roślin oraz stworzyć eleganckie wzmocnienia rozdzielające poszczególnie części. Palisady odpowiednio ułożone mogą pełnić także rolę donicy. Dzięki takiemu zastosowaniu tego materiału zyskamy dodatkowo stylowy i oryginalny element małej architektury ogrodowej. Szczególnie ważne przy wyborze palisady są kolor i kształt. Podstawową barwą, w jakiej występują palisady betonowe, są szarość i kolor grafitowy. Ponadto, na rynku do wyboru są jeszcze palisady: żółte, czerwone, imitujące kamień naturalny, białe, ceglane .

Palisada betonowa sprawdzi się także: przy wzmocnieniu i wykończeniu pieszych ścieżek oraz alejek w naszym ogrodzie. Często palisady betonowe stosuje się do wykańczania i zabezpieczenia schodów na zewnątrz, tarasów, chodników i oczek wodnych. Jest to również ciekawy element, który posłuży nam także do wytyczenia miejsca na grilla czy miejsca, w którym będziemy chcieli rozpalać ognisko.

Odpowiednie zastosowanie palisad betonowych, sprawdzi się również w umocnieniu skarp i nasypów. Pomocne są również w niwelowaniu niewielkich nierówności w naszym ogrodzie.

Więcej produktów zobaczysz w Garden Premium Konin ul. Poznańska 192