fbpx
  • Sprzedaż kostki brukowej
  • Sprzedaż ogrodzeń łupanych, betonowych
  • Sprzedaż galaneterii betonowej-palisady, obrzeża
fb
Blog
Fakty i mity o kostce brukowej.
11 marca, 2022

Dlaczego warto zdecydować się na kostkę brukową?

Kostka brukowa stanowi najbardziej uniwersalny materiał, który wykorzystujemy do budowy zewnętrznych nawierzchni. Jest ona łatwa w utrzymaniu, nie sprawia problemów, a dodatkowo spełnia funkcję dekoracyjne.

FAKTY I MITY

Wokół kostki brukowej uzbierało się dość dużo mitów, które nie posiadają żadnych dowodów w rzeczywistości. To niestety powoduje, że wciąż istnieje dość duże grono osób, które nie są przekonane do jej stosowania. Myślę, że trzeba przeanalizować właściwości, jakimi charakteryzuje się kostka brukowa, aby potwierdzić jej zalety.

Jakie są najpopularniejsze fakty i mity krążące na temat kostki brukowej?

  • Wiele osób twierdzi, że o kostkę brukową trzeba dbać by nie zrobiła się szara. O kostkę brukową też trzeba dbać ale wystarczy nam do tego tylko myjka ciśnieniowa, która pozbędzie się zanieczyszczeń i wykwitów.
  • Kostka brukowa nie jest wymagająca i jest dość nudna – obecnie na rynku dostępnych jest bardzo dużo wariantów kostki brukowej. Dzięki temu mamy możliwość tworzyć na nawierzchni ciekawe wzory i przejścia kolorów.
  • Kostka brukowa to produkt wdzięczny ponieważ służy nam na wiele lat – posiadacze kostki brukowej nie muszą się martwić o to, że pod wpływem mrozów popęka lub odkształci się.
  • Bruk na naszym podwórku nadaje się tylko na podjazdy – jest to najbardziej powszechny mit, który od dawna nie jest aktualny. Obecnie kostka brukowa to nowoczesna nawierzchnia, którą stosuje się nawet na tarasach czy schodach.
    Kostka brukowa to najlepsza inwestycja, jeżeli chcesz stworzyć na swojej posesji estetycznie prezentującą się nawierzchnię użytkową.