fbpx
  • Sprzedaż kostki brukowej
  • Sprzedaż ogrodzeń łupanych, betonowych
  • Sprzedaż galaneterii betonowej-palisady, obrzeża
fb
Blog
Czyszczenie tarasu – Jakie zastosować środki, żeby efekt był widziany.
14 kwietnia, 2022

Pierwsze ciepłe dni już za nami, dlatego czas by wziąć się za czyszczenie tarasu. Po zimie powierzchnia tarasu może być pokryta brudem, kurzem, sadzą, wykwitami, a nawet mchem. Z naszego wpisu dowiesz się jakie preparaty zastosować do czyszczenia kostki brukowej czy płyt tarasowych.

Wiosenne porządki jak wiemy nie należą do lekkich, a żeby czyszczenie tarasu przebiegło bez problemowo oraz miało efekty końcowe, musimy przygotować plan. Po pierwsze powinniśmy zaczekać na pogodny dzień. Jeżeli chodzi o taras to warto się zdecydować na czyszczenie myjką ciśnieniową. Silny strumień wody usunie zabrudzenia z powierzchni.

Jak wyczyścić taras na którym są płyty betonowe?

Beton jest często stosowanym materiałem do budowy balkonów. Jest tani, ale osadza się na nim sporo zanieczyszczeń. Żeby skutecznie wyczyścić taras z zabrudzeń, sięgnijmy po profesjonalne środki czyszczące. Wystarczy nanieść środek na brudne miejsce i zaczekać kilkanaście minut. Następnie należy dokładnie umyć balkon lub taras szczotką i spłukać wodą.

Czyszczenie kostki brukowej

Usuwanie brudu z kostki brukowej jest trudne przez jej porowatą strukturę. Sprzątanie tarasu z tego materiału może być jednak szybkie i skuteczne! Aby pozbyć się zanieczyszczeń zastosujmy myjkę ciśnieniową.  Jeżeli nasz taras posiada rdzawe lub tłuste plamy, wykwity wapienne lub inne trudne do usunięcia zabrudzenia to musimy użyć środków, które powinny zawierać w składzie odplamiacz, który przywróci powierzchni pierwotny kolor i strukturę.

Czyszczenie tarasu po zimie

Wilgoć i brak słońca to idealne warunki dla mchów i porostów. Żeby skutecznie wyczyścić taras z zabrudzeń biologicznych, warto od razu sięgnąć po profesjonalne środki czyszczące. Jeżeli nasz taras miejscami pokrył się mchem powinniśmy użyć preparatów przeciw pleśni i grzybom. Postępuj  według instrukcji producenta, ponieważ są to środki mocno drażniące. Po tym czasie trzeba wyczyścić taras strumieniem wody.

Wszystkie te środki czyszczące Firmy Jurga możesz zakupić w Centrum Kostki Brukowej I Ogrodzeń Garden Premium Konin ul. Poznańska 192